Владимиров К.Н. Митне регулювання (2002)

Порядок організації міжнародних поштових відправлень

Міжнародні поштові відправлення при переміщенні через митний кордон України надаються підприємствами зв'язку для контролю митними органами.

Підприємства поштового зв'язку зобов'язані повідомляти споживачам перелік тих поштових відправлень, пересилання яких через кордон забороняється. При цьому підприємства зв'язку приймають від населення, а також підприємств і організацій поштові відправлення (посилки та бандеролі) тільки у відкритому вигляді і проводять візуальний огляд їхнього вмісту.

Огляд і вилучення міжнародних поштових відправлень здійснюється митними органами лише у випадках і порядку, встановленому чинним законодавством. Митні органи мають право вилучати предмети, заборонені до пересилання в міжнародних поштових відправленнях або відправлені з порушенням митних правил. Предмети, вилучені митницею під час митного контролю, підлягають конфіскації відповідно до чинного законодавства.

"Вхідні" міжнародні відправлення (імпорт) підлягають митному контролю в місцях поштового обміну у випадку, якщо внесок у них перевищував 100 $ США чи еквівалент у національній валюті). Після відповідного митного огляду на декларації міжнародного відправлення (існує спеціальна форма), проставляється відбиток штампу "Під митним контролем, імпорт".

При надходженні відправлень до місця призначення, працівник поштамту посилає повідомлення одержувачеві-юридичній особі, також повідомлення й один з екземплярів спеціальної накладної

направляється до митниці. Митниця після перевірки такого поштового відправлення повертає цей екземпляр накладної з відміткою про випуск відправлення.

Адресат при отриманні повідомлення від підприємства зв'язку, в якому знаходиться відправлення, для одержання необхідної інформації проводить митне оформлення в термін до 16 днів з дня отримання повідомлення. Після закінчення цього терміну стягується плата за зберігання посилок.

Після виконання митних формальностей щодо декларування відправлень і сплати всіх митних зборів згідно декларації, митним працівником проставляється відмітка "Випуск дозволено" і робиться підтвердження у вигляді свого підпису і відбитку особистої печатки.

Таким чином, наявність оцінки митниці на декларації є підставою для видачі підприємствами зв'язку посилок одержувачеві-юридичній особі. Забороняється видача міжнародних поштових відправлень юридичним особам без дозволу митниці.

Використана література: Владимиров К.Н. Митне регулювання: Навчальний посібник. - 2-ге видання - Херсон: Олді-плюс. / К.Н. Владимиров, В.Ю. Бардачова. — 2002. — 336 с.: іл.