Буричка З.О. (ру) Митне законодавство зарубіжних країн (2002)

II. Увезення товарів зі сплатою платежів

Якщо пасажир увозить протягом одного календарного дня для своїх особистих потреб товари в кількостях, що перебільшують норми безоплатного ввозу, (див. частина І), то йому потрібно заповнити декларацію пасажира і сплатити установлені ввізні платежі.

Промислові товари

Кожен окремий товар, вартістю понад 5000 естонських крон, обкладається податком з обороту в повному розмірі (18% від вартості товару).

Якщо загальна вартість товарів перевищує 5000 естонських крон, то податком у повному розмірі обкладається товар, що перебільшує норму, на вибір самого пасажира.

Транспортні засоби

Незалежно від вартості обкладаються:

- легкові автомобілі (до 9 місць) і мотоцикли - акцизним податком (у залежності від об'єму двигуна і року випуску) і податком з обороту;

- автобуси (більш 9 місць) і вантажні автомобілі - податком з обороту.

Пасажир зобов'язаний протягом 10 календарних днів із дня перетинання митного кордону сплатити в митній установі платежі за увезений транспортний засіб для одержання дозволу на його реєстрацію. Транспортний засіб до видачі дозволу на реєстрацію повинний пройти технічний огляд в установі, уповноваженому Бюро реєстраційного центру автотранспортних засобів.

Розмір податку з обороту за легковий автомобіль який був у використанні або пікап, а також за транспортний засіб отриманий в подарунок, обчислюється виходячи з його продажної ціни на естонському ринку, відповідно до каталогу «Ціни на автотранспортні засоби».

Б. Від'їзд

Особа, що виїжджає з Естонії зобов'язана заповнити декларацію пасажира, якщо в її багажі є:

- валюта (наявна іноземна валюта, естонські крони, акредитиви), на суму 80 000 естонських крон або більше. Цю суму потрібно декларувати в повному обсязі. Якщо сума перевищує 200 000 крон, то в декларації потрібно вказати джерело і прикласти документ, що підтверджує законність походження валюти;

- товари й особисті речі, на вивіз яких потрібний спеціальний дозвіл.

Пасажирові рекомендується при виїзді з країни заповнити декларацію, перелічивши наявні при ньому коштовні особисті речі, щоб уникнути обкладання їх платежами при поверненні в Естонію. Товари, що вивозяться пасажиром при виїзді з Естонії, платежами не обкладаються.

В. Обмеження на увезення і вивезення деяких товарів пасажирові заборонено перевозити через митний кордон

- підроблений товар, тобто різноманітні повсякденні товари такі, як одяг, взуття, годинники і т.ін., позначені фальшивим товарним знаком;

- піратський товар, у т.ч. піратські копії на дисках (CD), відео- і аудиокасетах і т.ін.

Увага! Рекомендуємо зберегти чеки на придбання дисків (CD), відео- і аудио-касет.

- діаманти, дорогоцінні камені, напівкоштовні камені, (крім як у прикрасах), брухт дорогоцінних металів або відходи і брухт металів покритих дорогоцінними металами;

- витвори із зображенням неповнолітніх в еротичній або порнографічній ситуації;

- наркотики (героїн, амфітамін, ЛСД, гашиш, маріхуану і т.ін., так само вихідні речовини, які використовуються для виготовлення наркотиків, наприклад макові коробочки та виготовлені з них продукти і т.ін.);

- небезпечна холодна зброя (ріжуча, колюча або ударна зброя, пружинні ножі і т.ін.);

- культурні цінності виготовлені до 1700-го року або визнані, відповідно до Закону про Охорону старовини, культурним надбанням (при вивезенні).

Перевезення забороненого товару через митний кордон є порушенням митних правил і тягне за собою накладання грошового штрафу та конфіскацію товару.

Згідно порядку, встановленого відповідними органами і при наявності дозволів, пасажирові дозволяється провозити через кордон:

- вогнепальну зброю і боєприпаси, холодну зброю, спеціальні засоби для потреб поліції і спецслужб;

- газові пістолети і патрони до них, балони зі сльозоточивим і нервово-паралітичним газом;

- вибухові речовини і піротехнічні вироби;

- ліки, наркотичні і психотропні речовини, гормональні і кров'яні препарати; вакцини;

- отруйні речовини, радіоактивні речовини і матеріали;

- радіопередаюче обладнання (обладнання, що випромінює високочастотні сигнали);

- тварин і птахів, живих риб, бджіл, продукти тваринництва і птахівництва, харчування для тварин, шкіряну сировину, натуральну вовну, мед і бджолиний віск;

- рослини і рослинні продукти;

- зникаючі види флори і фауни, тварин і скам'янілості, мисливські трофеї які охороняються державою;

- культурні цінності старші 50 років (при вивезенні);

- товари, внесені до «Переліку стратегічних товарів» в Естонії.

УВАГА! Список заборонених і потребуючих дозвіл товарів не вичерпний. Для запобігання непорозумінь варто одержати додаткову інформацію з місцевої митної установи.

Транзитний пасажир (іноземний громадянин) підкоряється діючим в Естонії митним правилам для пасажирів і при провезенні товарів через Естонію він зобов'язаний сплачувати усі необхідні ввізні платежі, за винятком випадків, коли він не залишає закритої зони для транзитних пасажирів в аеропорту або морському порту.

Як виключення, податками не обкладається належний транзитному пасажирові моторний транспортний засіб.

УВАГА! Товар, що переправляється пасажиром через митний кордон з торговельною метою, а також окремо слідуючий багаж, потрібно вказувати в товарній декларації починаючи з вартості 1000 крон.