Буричка З.О. (ру) Митне законодавство зарубіжних країн (2002)

IV. Інші функціональні обов'язки митної служби

Підрозділи митної служби з примусового виконання починають свої дії, коли належні до сплати суми, за які відповідає митна служба, не сплачені платником. Ці підрозділи стягують у недобросовісних боржників також інші публічно-правові вимоги федерації, а саме вимоги федеральних фондів соціального забезпечення (медичне та пенсійне страхування, та страхування від безробіття та нещасних випадків). Таким чином, підрозділи з примусовому виконанню - не що інше, як «інкасова організація» федерації. До її обов'язків входить також накладення арешту на речі, земельні ділянки або грошові вимоги.

З метою реалізації спільної аграрної політики в межах Європейського Союзу існують так звані регулюючі ринки, характерною рисою яких є спільне регулювання цін на сільськогосподарську продукцію на ринках Євросоюзу. Митною службою стягуються імпортні платежі стосовно до цих товарів, що ввозяться з третіх країн, а також надаються компенсації при вивезенні цих товарів з території Євросоюзу.

Крім цього на практиці перед митною службою постають і інші завдання такі як: видача сертифікатів при вивозі сиру і виробів борошномельної промисловості в визначені країни та контролюються мінімальні ціни на них; забезпечення ввезення вина виключно визначеної якості або надання сертифікату при ввезенні хмелю із третіх країн; виплата компенсацій за виготовлення цукру і крохмалю або премії виробникам тютюну-сирцю із вітчизняної сировини; нагляд за реалізацією сільськогосподарських товарів із державних резервів тільки з пільговою метою; стягування виробничих і зрівняльних платежів для регулювання ринку цукру, молока.

Митна служба разом з Федеральним відомством по праці бореться з нелегальною роботою та прагне скоротити її. З цією метою вона здійснює контроль за найманням робочої сили, особливо в

сферах будівництва, транспорту, прибирання офісів, масових заходів. Починаючи з 1 січня 1997 року згідно Закону про направлення найманих робітників з інших країн, яким встановлена мінімальна заробітна плата для деяких будівельних організацій, митна служба відповідає за покарання і переслідування виявлених нею порушень.

За рахунок виконання своїх прикордонних функцій митна служба вносить свій вклад в контроль за вантажним та пасажирським потоками. При цьому особлива увага приділяється контролю за виконанням перевізниками та експедиторськими фірмами обов'язків по ліцензуванню та страхуванню. Важливе значення в цьому плані має діяльність митної служби спрямована на втілення в життя положень про транспортування небезпечних вантажів автомобільним транспортом. Митна служба приймає участь також у виконанні податкових функцій в галузі транспорту, а саме у стягуванні податків з власників транспортних засобів із держав, з якими не укладені угоди про взаємне звільнення від сплати даного податку, та податку на додану вартість у сфері автобусного транспорту. Стягуючи ці податки, митна служба запобігає невигідному конкурентному становищу вітчизняних підприємств, що сплачують ці податки в Німеччині.

Митна служба Німеччини тісно співпрацює з іноземними митними адміністраціями не лише при виконанні покладених на неї законодавством функцій, а також сприяє розвитку міжнародного співробітництва та спрощенню або автоматизації митних процедур. З розвитком економічних систем Центральної та Східної Європи на ґрунті ринкових відносин складається все більш тісна співпраця з цими країнами. Вона здійснюється шляхом як багатосторонньої підтримки, так і в двосторонньому порядку в межах організованої урядом Федеративної Республіки Німеччина програми ТРАНСФОРМ. З метою ефективного використання засобів Євросоюзу митні служби країн-членів Євросоюзу і ЄАСТ створили консорціум ЄВРОМИТНИЦЯ, який, за погодженням зацікавлених урядів і митних служб, координує заходи щодо підтримки країн Центральної і Східної Європи і, в обмежених обсягах, інших держав. Крім цього німецька митна служба сприяє двосторонньому співробітництву в важливих сферах митної справи.