Буричка З.О. (ру) Митне законодавство зарубіжних країн (2002)

І. Вступ.

Законодавство Туреччини про митну справу складається з Митного Закону, Митного тарифу, інших законодавчих актів, прийнятих у відповідності до Митного Закону Туреччини.

Реалізацію митної політики на митній території Туреччини здійснюють Митні адміністрації та вантажні відділи.

Згідно Митного Закону Митна адміністрація є ієрархічною одиницею в межах центральних або регіональних організацій, де повністю або частково виконуються зобов'язання, встановлені Митним законодавством, а вантажний відділ є допоміжним відділом для митниці.

З метою митного регулювання Митним Законом Туреччини встановлюються наступні види митних режимів товарів і транспортних засобів:

а) випуск для вільного обігу;

б) транзит;

в) митне складування;

г) переробка товару на митній території Туреччини;

д) огляд під митним контролем;

е) тимчасовий ввіз;

є) переробка товарів за межами Туреччини;

ж) експорт.

Законом надано гарантії захисту від змін у митних правилах та митному законодавстві. Власник отриманої від митної адміністрації інформації про тарифні ставки або походження товару, яка припиняє свою дію через внесення доповнень в Митний тариф Туреччини чи прийняття відповідних рішень Всесвітньою митною організацією, може все ще використовувати цю інформацію 6 місяців від дня публікації або повідомлення, при умові, що він підпише контракт на покупку чи продаж товару, про який йде мова, на основі отриманої інформації ще до того, як були прийняті нові ставки Тарифу або інформація про походження товару. Однак, у випадку, коли оформляються товари, для яких представлені імпортний, експортний чи наперед фіксований сертифікат, а також уже виконані митні формальності, період 6 місяців замінений на період дійсності сертифікату.