Л. Панкевич, М. Зварич, Р. Бойко, Л. Лучечко Бухгалтерський облік у бюджетних установах (2002)

Облік розрахунків з покупцями та замовниками

На рахунку 35 "Розрахунки з покупцями та замовниками" обліковуються розрахунки з покупцями та замовниками за виконані роботи і надані послуги, умови угод між якими передбачають попередню оплату.

Рахунок 35 застосовується тільки в науково-дослідних установах, навчальних закладах професійно-технічної освіти, виробничих (навчальних) майстернях та підсобних (навчальних) сільських господарствах.

На субрахунку 351 "Розрахунки із замовниками з авансів на науково-дослідні роботи" обліковуються аванси, одержані від замовників у рахунок виконання науково-дослідних робіт за договорами.

Суми отриманих авансів записуються за кредитом субрахунку 351 та дебетом 313 "Поточні рахунки для обліку спеціальних коштів" або 323 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку спеціальних коштів".

За дебетом субрахунку 351 і кредитом 634 "Розрахунки із замовниками за науково-дослідні роботи, що підлягають оплаті" записуються суми авансів, що зараховані при оплаті рахунків.Важливим моментом при виконанні науково-дослідних робіт, на що потрібно звернути особливу увагу бухгалтеру бюджетної установи, є правильність складання договору та визначення вартості робіт.

Аналітичній облік може вестися в книзі, картці на кожну тему замовлення окремо.

Використана література: Бухгалтерський облік у бюджетних установах: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / Л. Панкевич, М. Зварич, Р. Бойко, Л. Лучечко. - Львів: Аверс, 2002. - 316 с.