Л. Панкевич, М. Зварич, Р. Бойко, Л. Лучечко Бухгалтерський облік у бюджетних установах (2002)

Облік коштів бюджетів

Якихось труднощів щодо обліку коштів, переданих чи отриманих сільськими селищними чи міськими (міст районного підпорядкування) бюджетами від бюджетів вищого рівня (районного, обласного, державного) не виникне, адже тут все доволі просто.

Зокрема, для обліку в централізованих бухгалтеріях при сільських, селищних та міських (міст районного підпорядкування) радах коштів, отриманих з бюджетів вищого рівня чи переданих їм, призначено субрахунок 691 "Кошти, передані й отримані".

В кредит субрахунку 691 записуються суми, що надійшли на поточний рахунок сільського, селищного чи міського бюджетів. При цьому дебетується субрахунок 317. На суми, перераховані з поточного рахунку вказаних бюджетів бюджетам вищого рівня, здійснюється зворотній запис, тобто в дебет субрахунку 691 і кредит субрахунку 317.Аналітичний облік операцій за субрахунком 691 ведеться в книзі типової форми.

Тут слід звернути увагу на те, що із переходом на казначейське обслуговування місцевих бюджетів слід очікувати змін в Плані рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, оскільки субрахунок 317 "Поточні рахунки сільських, селищних, міських (міст районного підпорядкування) бюджетів" є субрахунком балансового рахунку 31 "Рахунки в банках".

Використана література: Бухгалтерський облік у бюджетних установах: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / Л. Панкевич, М. Зварич, Р. Бойко, Л. Лучечко. - Львів: Аверс, 2002. - 316 с.