Ходаківська Ринок фінансових послуг (2001)

6.1. Конверсійні операції на валютному ринку

знати, яка сума буде списана з його рахунку в німецьких марках.

Банк прокотирує йому курс фунта стерлінгів до німецької марки у вигляді двосторонньої котировки:

Оскільки базовою валютою є фунт стерлінгів, то зі сторони bid банк буде купувати фунти стерлінгів проти німецьких марок, а зі сторони offer - продавати фунти. Відповідно клієнт купить у банку 100 тис. фунтів стерлінгів за курсом 2,4200 (сторона offer), сплативши за них 242 тис. німецьких марок.

У реальній міжнародній практиці для ліквідних ринків валютні дилери часто розраховують крос-курси більш простим способом: вони беруть середню з кожних котировок доларового курсу валют, шляхом множення або ділення отримують середній крос-курс цих валют і потім розсувають спред від середнього значення.

Наприклад, для розрахунку згаданого вище крос-курсу фунта стерлінгів до німецької марки валютний дилер взяв би середній курс фунта стерлінгів до долара - 1,57225 і помножив його на середній курс долара до німецької марки - 1,53825: 1,57225 1,53825 = 2,4185 (з округленням до піпса).



При котируванні крос-курсу у вигляді подвійної котировки він встановив би сторони bid і offer на 5 пунктів вище і нижче середнього значення: GBP/DEM = 2,4180-2,4190.

Складний спосіб розрахунку спреду крос-курсу особливо актуальний для неліквідних кросів, ринок угод яких розвинений слабо або практично відсутній.