Губський Цивільна оборона (1995)

Оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях

Оповіщення населення про загрозу стихійного лиха, великих аварій (катастроф) і нападу ворога проводиться штабом цивільної оборони. Для того, щоб звернути увагу населения, включаються сирени, гудки підприємств і інші засоби. Це означає передачу попереджувального сигналу "УВАГА ВСІМ!". Після отримання сигналу "УВАГА ВСІМ!" необхідно включити радіоприймач (діапазони середніх або ультракоротких хвиль), радіотрансляційний приймач (на будь-яку з трьох програм), або телевізійний приймач і прослухати мовну інформацію про обстановку, що склалася, вказівку штабу цивільної оборони згідно з переданою інформацією.

Зразки текстів повідомлень штабу цивільної оборони (мовна інформація):

При повітряній небезпеці

"Увага! Говорить штаб цивільної оборони. Громадяни! Повітряна тривога! Відключіть світло, газ, воду, нагрівальні прилади. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води, попередьте сусідів. При необхідності допоможіть хворим і людям похилого віку вийти на вулицю. Якнайшвидше дійдіть до захисної споруди або сховайтесь на місцевості. Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до повідомлення штабу цивільної оборони."

Після закінчення повітряної небезпеки

"Увага! Говорить штаб цивільної оборони. Громадяни! Відбій повітряної тривоги. Усім повернутися на свої робочі місця або місця проживання. Допоможіть у цьому хворим і людям похилого віку. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту. Уважно стежте за повідомленням штабу цивільної оборони."

При загрозі хімічного зараження

"Увага! Говорить штаб цивільної оборони. Громадяни! Виникла безпосередня загроза хімічного зараження. Надягніть протигази. Сховайте дітей в камерах захисних дитячих. Для захисту тіла використайте спортивний одяг, комбінезон і чоботи. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, куртки і плащі. Перевірте герметизацію житлових приміщень. Загерметизуйте продукти харчування і створіть в місткостях запас води. Покрийте тварин і корми. Оповістіть сусідів про одержану інформацію. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку. Відключіть електроджерела. Надалі дійте відповідно до вказівок штабу цивільної оборони.

При загрозі радіоактивного зараження

"Увага! Говорить штаб цивільної оборони. Громадяни! Виникла безпосередня загроза радіоактивного зараження. Приведіть в готовність засоби індивідуального захисту і тримайте їх постійно при собі. По команді штабу ЦО надягніть їх для захисту шкіри від зараження — використайте одяг. Перевірте герметизацію житлових приміщень. Загерметизуйте харчові продукти — зробіть запас води. Оповістіть сусідів. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку. Надалі дійте відповідно до вказівок штабу цивільної оборони."

При аварії на атомній електростанції

"Увага! Говорить штаб цивільної оборони. Громадяни! Сталася

аварія на атомній електростанції. В районах _ _ передбачається

випадання радіоактивних опадів. У зв'язку з цим населенню, яке проживає у вказаних районах, необхідно знаходитися у приміщеннях. Провести додаткову герметизацію житлових приміщень. Прийняти йодистий препарат. Скласти у поліетиленові пакети документи, гроші, коштовності, комплект верхнього одягу по сезону, продукти харчування на дві-три доби. При оголошенні евакуації організовано зайняти місце у поданому до вашого будинку транспорті. Дотримуйте спокою та організованості."

При аварії на хімічно небезпечному об'єкті

"Увага! Говорить штаб цивільної оборони. Громадяни! Сталася аварія на з викидом діючих отруйних речовин . Хмара зараженого повітря розповсюджується в напрямі . У зв'язку з цим населенню, що проживає на вулицях , необхідно знаходитись у приміщеннях, провести додаткову герметизацію своїх квартир (будинків). Населенню, що проживає на вулицях _ __. негайно покинути житлові будинки, приміщення установ, підприємств, організацій і вийти в район. Про одержану інформацію оповістіть сусідів. Надалі діяти відповідно до вказівок штабу цивільної оборони."

При можливому землетрусі

"Увага! Говорить штаб цивільної оборони. Громадяни! В зв'язку з можливим землетрусом, вжийте необхідні застережні заходи. Відключіть газ, воду, електрику, погасіть вогонь. Оповістіть сусідів про одержану інформацію. Візьміть необхідний одяг, документи, харчові продукти, воду і вийдіть на вулицю. Надайте допомогу людям похилого віку і хворим. Займіть місце подалі від будівель і ліній електропередач. Знаходячись в приміщенні під час першого поштовху, станьте в дверний (балконний) отвір. Зберігайте спокій і порядок. Уважно стежте за повідомленням штабу цивільної оборони".

При повенях, селях, снігових заносах та інших видах стихійного лиха сповіщення населення проводиться штабом цивільної оборони аналогічно до наведеної інормації.