Підхомний О.М. Управління інвестиційними процесами на фінансових ринках (2003)

6.3. Управління валютними ризиками пасивних позицій

Хеджування кредиторської заборгованості в іноземній вал найкраще здійснювати з допомогою форвардних або ф’ючерсних контрактів на придбання іноземної валюти (продаж національної). При цьому, виходячи із формули 6.2, потрібно виразити альтернативну дохідність b вкладень в іноземній валюті.

Якщо ставка за кредиторською заборгованістю в іноземній валюті чи її альтернативна процентна вартість дорівнює кіде е - індекс ефективності використання кредиту в іноземній валюті. Аналогічно до адаптації формули (6.4), величині а слід надати значення дохідності активів у національній валюті.

де гн -дохідність активної позиції в національній валюті. Кредит в іноземній валюті доцільно залучати при е >= 1. Якщо ця умова виконується, то відношення компенсуючої позиції до базової (суми кредиту) визначається за формулою:Праві частини формул 6.4 і 6.5 дозволяють більш гнучко враховувати дохідність чи вартість підтримки компенсуючих ПОЗИЦІЙ в умовах нестійкого співвідношення поточних і майбутніх курсів на реальних валютних ринках.