Владимиров К.Н. Митне регулювання (2002)

Визначення суми акцизного збору під час угод з підакцизними товарами

Для визначення суми акцизного збору спочатку необхідно визначити за кодом товарної номенклатури ЗЕД, чи входить товар угоди до числа підакцизних. Потім з'ясувати, які саме це ставки специфічні чи адвалерні, враховуючи при цьому, що специфічні ставки акцизного збору нараховуються за встановленим грошовим розміром на одиницю оподаткованих товарів та інших предметів, а адвалерні - у| відсотках від митної вартості оподаткованих товарів та інших предметів. В цьому випадку сума акцизного збору, що підлягає сплаті, розраховується за формулою:де Саз - сума акцизного збору; Мв - митна вартість; М - мито; Аз - ставка акцизного збору;

Слід пам'ятати, що митні платежі здійснюються до пересічення митного кордону України відповідно до попередньої декларації чи акцизної декларації залежно від коду товару за ТН ЗЕД (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.01.1997 р. № 52 у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.1997 р. № 1078).

Використана література: Владимиров К.Н. Митне регулювання: Навчальний посібник. - 2-ге видання - Херсон: Олді-плюс. / К.Н. Владимиров, В.Ю. Бардачова. — 2002. — 336 с.: іл.