Владимиров К.Н. Митне регулювання (2002)

Визначення суми податку на додану вартість згідно вказівок державної митної служби

Важливим етапом у визначенні митних платежів є етап з визначення суми податку на додану вартість.

Сума податку на додану вартість розраховується за наведеними нижче формулами (згідно Наказу ДМСУ від 09.06.1999 р. № 346):

а) на товари, що обкладаються митом та акцизним збором:



де Спдв - сума ПДВ; Саз - сума акцизного збору; Мв - митна вартість; М - мито; П - ставка податку на додану вартість (20 %);

б) на товари, що обкладаються тільки митом:



в) на товари, що обкладаються тільки акцизним збором:



г) на інші товари, які не обкладаються митом та акцизним збором:



У випадках, коли митна вартість менша за договірну (контрактну) вартість (наприклад, за умов постачання DDU, тема 10) для нарахування ПДВ береться договірна (контрактна) вартість відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість".

Розмір всіх платежів визначається підсумовуванням реальних платежів (умовні платежі не враховуються) з урахуванням всіх митних зборів, нарахованими за ДМД.

З викладеного вище випливає два узагальнених висновки. По-перше, бачимо, що процедура визначення митних платежів досить складна, особливо для необізнаного клієнта. По-друге, якщо комусь здалося, що процес визначення митних платежів настільки урегульований, що ніяких можливостей для маневру немає і що кінцева сума цих платежів є величиною фіксованою і єдино можливою, це не зовсім так. Щоб переконатися в правильності розрахунків митних платежів та їх мінімізації, необхідно звернутися до спеціалізованої консалтингової фірми, яка займається питаннями підготовки зовнішньоекономічного оформлення (ЗЕО).

Використана література: Владимиров К.Н. Митне регулювання: Навчальний посібник. - 2-ге видання - Херсон: Олді-плюс. / К.Н. Владимиров, В.Ю. Бардачова. — 2002. — 336 с.: іл.