Владимиров К.Н. Митне регулювання (2002)

Визначення митної вартості товарів при переміщенні через кордон України на підставі довідкової та експертної інформації

При визначенні митної вартості митний орган має право використовувати лише джерела, прямо передбачені нормативними актами. Як довідкову інформацію митниці можуть використовувати базу даних цінової інформації, сформовану ними з відомостей конкретних декларацій митної установи, каталогів, довідників торгових фірм, даних зовнішньо-торгівельних, біржових та інших організацій.

Державною митною службою визначено перелік спеціалізованих організацій, за інформацією яких рекомендується звертатися в разі відсутності в базі даних відповідної цінової інформації. До таких організацій відносяться:

Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків Держзовнінформа (широке коло товарів і послуг);

Державний гомологічний центр (інформація про натуральні камені та вироби з них);

Інститут судово-медичної експертизи",

Торгово-промислова палата України (широке коло товарів і послуг);

AT "Укрімпекс" (широке коло товарів і послуг);

ДП "Укрпромзовнекспертиза" (широке коло товарів і послуг, в першу чергу - інформація про чорні та кольорові метали, продукцію хімічної промисловості та сільського господарства);

AT "Алинекс" (інформація про товари та послуги в сфері легкої промисловості);

ДВТП "Інтер-ІСМ" (інформація про алмазні порошки та вироби з надтвердих матеріалів, зокрема, синтетичних алмазів). .

Висновки організацій, які проводять експертизу щодо визначення вартості товарів, використовуються тільки як допоміжний матеріал. Відповідальність за ухвалення остаточного рішення несе відповідна посадова особа митного органу.

Якщо митна вартість завезених товарів менша за мінімальну митну вартість для цієї категорії товарів, для стягнення встановлених законодавством податків і зборів застосовується мінімальна митна вартість. На даний момент в зв'язку з прийняттям Постанови KM України від 29 березня 2000 р. № 575 "Про приведення рішень Кабінету Міністрів України у відповідність до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейською Співдружністю

(Європейським Союзом)" з метою забезпечення виконання Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейською Співдружністю (Європейським Союзом) Кабінетом Міністрів України було скасовано ряд нормативних документів, діючих раніше, які встановлювали мінімальну митну вартість.

При встановленні для товарів, по відношенню до яких здійснюється митне оформлення, режимів квотування та ліцензування або до яких введено реєстрацію контрактів, митна вартість визначається, виходячи з ціни товару, зазначеної в ліцензії чи картці реєстрації (обліку) контракту (якщо умови постачання цілком відповідають зазначеним у представлених документах). Копія ліцензії додається до ДМД і є підставою для дозволу перевезення вантажу через митний кордон України, що належить до режиму квотування та ліцензування.

Використана література: Владимиров К.Н. Митне регулювання: Навчальний посібник. - 2-ге видання - Херсон: Олді-плюс. / К.Н. Владимиров, В.Ю. Бардачова. — 2002. — 336 с.: іл.