Владимиров К.Н. Митне регулювання (2002)

Вивезення та ввезення валюти України фізичним особами через митний кордон України

Дозволяється вивезення за межі України.

За умови усного декларування митному органу фізичними особами-резидентами на одну особу (незалежно від віку) коштів у сумі, яка не перевищує 1 000 гривень, - з урахуванням ювілейних і пам’ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений у гривнях, та ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений в українських карбованцях.

З обов'язковою вказівкою в митній декларації фізичними особами-резидентами і нерезидентами на одну особу (незалежно від віку)коштів у сумі, яка не перевищує 10 000 гривень, в тому числі:

коштів у сумі, яка не перевищує 5 000 гривень (за номінальною вартістю), - з урахуванням ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений у гривнях та українських карбованцях, а також коштів у вигляді ювілейних та пам'ятних монет із золота і срібла, номінал яких виражений у гривнях, та ювілейних і пам'ятних монет зі срібла, номінал яких виражений в українських карбованцях, загальна сума яких за номінальною вартістю не перевищує 5 000 гривень.

Вивезення валюти України фізичними особами-резидентами і нерезидентами в сумі, яка перевищує встановлені вищезазначені норми, а також у випадках, не передбачених Законом, дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку за формою 03, копія якого надається відповідним структурним підрозділом Національного банку до Державної митної служби України (надалі - Державна митна служба).

Дозволяється ввезення до України валюти України за умови усного декларування митному органу фізичними особами-резидентами на одну особу (незалежно від віку) коштів у сумі, яка не перевищує 1000 гривень, - з урахуванням ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений у гривнях, та ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений у гривнях, і ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений в українських карбованцях (1:100 000), з обов'язковою вказівкою в митній декларації фізичними особами-резидентами і нерезидентами на одну особу (незалежно від віку) коштів, вивезених раніше з України на законній підставі (за наявності митної декларації на їх вивезення).

Ввезення валюти України фізичними особами-резидентами і нерезидентами в сумі, яка перевищує встановлені норми, дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку за формою 04, копія якого надається відповідним структурним підрозділом

Національного банку до Державної митної служби.

Використана література: Владимиров К.Н. Митне регулювання: Навчальний посібник. - 2-ге видання - Херсон: Олді-плюс. / К.Н. Владимиров, В.Ю. Бардачова. — 2002. — 336 с.: іл.