Регулювання зовнішньої торгівлі за допомогою митних тарифів може застосовуватись не тільки до імпорту, а й до експорту. Якщо експорт — це категорія, протилежна імпорту, то і аналіз цих ситуацій, мабуть, повинен здійснюватися на підставі графіків, що є дзеркальним відображенням тих графіків, за якими розглядалися питання впливу митного імпортного тарифу.
На рис. 16 зображена ситуація оподаткування експорту, наприклад зерна (пшениці) з України, в умовах, коли її торговельна політика не може впливати на рівень світових цін. Криві попиту та пропозиції пшениці на внутрішньому ринку визначають ціну однієї тонни пшениці в умовах рівноваги попиту і пропозиції в точці Т.
Крім того, на рис. 16 продемонстровано стан, коли за умов відкритої ринкової економіки вільно здійснюються експортно-імпортні операції із закордонними партнерами і на внутрішньому зерновому ринку (ринку пшениці) встановлюється світова ціна — 350 грн. за тонну. За цією ціною в Україні купують пшеницю в кількості СЕ тонн на рік (відповідно до кривої попиту). Але в Україні виробляється в рік і пропонується на ринок відповідно до кривої пропозиції СМ тонн пшениці. Кількість запропонованої пшениці, що перевищує внутрішній попит на неї (величина ЕМ, або Sо) експортується.
Використана література: Дудчак В.І. Митна справа. / В.І. Дудчак, О.В. Мартинюк. — 2002. — 100 с.: іл.