Режим у зонах митного встановлюється метою заборони доступу осіб, не причетних до здійснення прикордонно-митного контролю, а також створення умов для роботи і захисту особового складу і майна митних органів. Для цього митницями України розробляються спеціальні режимні права для зон митного контролю, які є обов'язковими для виконання співробітниками державних прикордонних контрольних органів та осіб, які прямують через кордон. Тому доступ у зони митного контролю дозволяється тільки посадовим особам, які безпосередньо беруть участь у технології контролю, а також співробітникам спецпідрозділів органів МВС та СБУ України за письмовим наказом керівників зазначених підрозділів і тільки при здійсненні заходів щодо боротьби зі злочинністю. Щодо громадян, які перетинають митний кордон, а також представників підприємств, установ і організацій, які одержують або відправляють товари та інші предмети, то вони допускаються до зони митного контролю на підставі дійсних для в'їзду (виїзду) документів чи
транспортних документів на одержання (відправлення) товарів та інших предметів.
Непередбачений доступ осіб у зони митного контролю може мати місце тільки з дозволу начальника (заступника) контрольно-перепускного пункту Прикордонних військ та Митниці.
Крім того, посадові особи, які мають доступ у зони митного контролю, можуть переміщуватися ними тільки в межах, необхідних для виконання своїх прямих службових обов'язків. Такі посадові особи не повинні мати при собі цінностей та предметів, вивезення або ввезення яких до митної території України заборонено або обмежено митними правилами.
Всі товари і предмети знаходяться під митним контролем у зоні такого контролю з моменту їх ввезення до території даної зони і до моменту їх пропуску через митний кордон України або за межі зони митного контролю. Переміщення товарів та інших предметів на території зони митного контролю чи за межі такої території можливе тільки з дозволу митниці. При цьому митні органи мають право:
- встановлювати додаткові режимні правила в зонах контролю;
- перевіряти документи на право доступу в зони митного контролю;
- перевіряти речі, предмети, валюту і цінності, переміщувані за межі таких зон;
- вимагати від підприємств, установ і організацій, громадян і посадових осіб суміжних служб дотримання вимог режиму зон митного контролю.
При здійсненні митного контролю можуть використовуватися технічні і спеціальні засоби, причому останні повинні бути обов'язково безпечними для життя і здоров'я людини, рослин, тварин, і не
заподіяти збитку підприємствам, установам, організаціям і громадянам. Крім того, у разі потреби, для участі в здійсненні митного контролю можуть бути залучені фахівці та експерти (наприклад, у випадку контролю за вивозом культурних чи історичних цінностей з території України). Виклик фахівця чи експерта посадовою особою є обов'язковим розпорядженням для керівника тієї державної організації чи установи, де працює фахівець чи експерт.
Фахівець та експерт, які беруть участь в здійсненні митного контролю, мають право на відшкодування витрат, пов'язаних з викликом. Виплати за виклик фахівців та експертів здійснюються за рахунок митних органів, при цьому за фахівцями та експертами зберігається середній заробіток за місцем роботи за час, на який їх було відкликано працівниками митної служби.
Використана література: Владимиров К.Н. Митне регулювання: Навчальний посібник. - 2-ге видання - Херсон: Олді-плюс. / К.Н. Владимиров, В.Ю. Бардачова. — 2002. — 336 с.: іл.