Випуск у вільний обіг товарів, які супроводжуються сертифікатом відповідності
Такий варіант митного оформлення товарів, які ввозяться в Україну та підлягають обов'язковій сертифікації, може бути проведено за умови забезпечення імпортером умов для сертифікації товарів з атестацією та сертифікацією систем якості іноземного виробництва. У цьому випадку сертифікація здійснюється комісіями Держстандарту, що передбачає обстеження та атестацію іноземного виробництва, сертифікацію його систем якості, випробування зразків продукції, технічний нагляд за сертифікованою продукцією, атестованим виробництвом, сертифікованою системою якості та виконанням інших заходів, які проводяться фахівцями органів Держстандарту України.
Як правило, сертифікати відповідності, що видаються за таким варіантом сертифікації, мають обмежений термін дії та конкретизують перелік товарів, які відповідають установленим нормам Держстандарту. У зв'язку з цим під час декларування товарів за такими сертифікатами відповідності слід звертати увагу на умови, які в них зазначені, та термін їх дії.
Враховуючи вимоги законодавчих актів та державних документів, що регламентують митне оформлення товарів, які ввозяться в Україну та підлягають обов'язковій сертифікації, необхідно зазначити, що варіант сертифікації товарів за атестацією систем якості іноземного виробництва найчастіше обирається учасниками зовнішньоекономічної діяльності при ввезені в Україну сільськогосподарських товарів. Оформлений таким чином сертифікат відповідності може бути представлений митним органам при ввезенні товару в пункті пропуску прикордонної митниці перевізником (експедитором) та є однією з підстав, як для ввезення такої продукції в Україну, так і для митного оформлення імпорту.
Крім сільськогосподарської продукції, такий варіант сертифікації застосовується підприємствами, які закуповують у іноземного виробника великооптові партії товарів груп 25—97 згідно з Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності. У разі наявності сертифіката відповідності при ввезенні з-за кордону таких товарів значно зменшуються витрати часу імпортера на проведення митного оформлення вантажу у вільне використання на території України.
Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.